تبلیغات
*نو خبر* - آذر 91 ؛ مدرسه ای که آتش گرفت، دانش آموزانی که سوختند
*نو خبر*
به سایت ما خوش آمدید
در آذر ماه سال 91 مدرسه دیگری آتش گرفت و بچه‌های دیگری در آتش سوختند و باز بی‌توجهی دیگری از مسؤل دیگری سر زد تا به این نتیجه برسیم که انگار نه انگار جان بچه‌های مردم اهمیتی دارد.

عصر ایران؛ سعید شمس - در آذر ماه سال 91 مدرسه دیگری آتش گرفت و بچه‌های دیگری در آتش سوختند و باز بی‌توجهی دیگری از مسؤل دیگری سر زد تا به این نتیجه برسیم که انگار نه انگار جان بچه‌های مردم اهمیتی دارد.

 قصور پلیس در ماجرای مرگ ستار بهشتیمرگ ستار بهشتی در بازداشتگاه‌ها به یکی از بحث‌های مهم تبدیل شد و اینکه او چطور به این سرنوشت دچار شد، سؤال مهم آذرماه ۹۱ بود.

اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه ممکن است قصورهایی در هنگام بازداشت و نگهداری ستار بهشتی رخ داده باشد، گفت: هیچ انگیزه‌ای برای قتل وی وجود نداشته است. نکته‌ای که نماینده مجلس در این رابطه در روزهای اخیر گفته این است که بازداشتی که در رباط کریم شده مطلوب نیست که این موضوع نیز قابل رسیدگی است یا اینکه اعلام شده که چرا این فرد در روز تعطیل از زندان اوین تحویل گرفته شده و در روزهای تعطیلی نگه داشته شده است که می‌توان این را نوعی قصور و کوتاهی دانست.

گفتنی است رییس پلیس فتا بعد‌ها با تصمیم احمدی مقدم برکنار شد تا شاید از این پس دقت بیشتری برای حفظ جان بازداشتی‌ها به عمل آید.

هم اکنون پرونده ای برای رسیدگی به مرگ ستار بهشتی و مجازات عاملان آن در قوه قضائیه در حال رسیدگی است.


عملکرد دولت، مساوی کل تاریخ معاصر!!!     با وجود مشکلات متعدد و گرانی و عبور قیمت دلار از مرز3 هزار تومان، دولتی‌ها با اعتماد به نفس جالبی از کمترین فرصت برای تعریف و تمجید از خود بیشترین استفاده مممکن را می‌برند تا حتی این ذهنیت به وجود آید که آن‌ها به راحتی شعور مردم را نادیده می‌گیرند.

 اسفندیار رحیم مشایی مشاور رئیس جمهور آذر ماه سال گذشته در جلسه‌ای که برای هماهنگی ستاد راهیان نور تشکیل شده بود، با اشاره به انتقادات مطرح شده از نحوه ارائه گزارش رییس جمهور که عملکرد دولت خود را با سالهای گذشته پس از انقلاب تا دولت نهم مقایسه می‌کند، اظهار کرد: برخی مدعی بودند که این نحوه گزارش دادن باعث می‌شود مردم تصور کنند در ۲۷ سال قبل از دولت نهم کم کاری شده است که ما در پاسخ آن‌ها گفتیم این نحوه گزارش‌دهی می‌خواهد بگوید که می‌شد در آن ۲۷ سال هم مثل این سال‌ها کار کرد.

 رییس دفتر رییس‌جمهور تصریح کرد: وقتی آقای احمدی‌نژاد آمد، رسانه‌های خارجی گفتند که او بوی خمینی (ره) می‌دهد. دولتی سر کار آمد که با قدرت از ارزش‌ها دفاع کرده و برای خدمت شب و روز نمی‌شناسد و حالا حاصل عملکردش‌ گاه با دو برابر زمان گذشته از دولت‌های دیگر و‌گاه با تمام زمان سپری شده از پیروزی انقلاب اسلامی‌ و‌ گاه با تمام تاریخ معاصر برابری می‌کند، خوب اینکه بد نیست، بلکه خیلی هم خوب است و اثبات می‌کند که با پافشاری بر ارزش‌ها بهتر می‌شود کشور را اداره کرد و بیشتر کار کرد و نظریات خلاف این، جعلی و غلط است.

رحیم مشایی ادامه داد: اگر بر ارزش‌ها و عدالت پافشاری کنیم، این مانع سرمایه گذاری نیست، البته عده‌ای در کشور کارهایی می‌کنند تا در ایران سرمایه گذاری نشود، اما دولت نشان داد که بازگشت به ارزش‌های انقلاب و ارزش‌های اسلامی نه تنها بازدارنده نیست، بلکه یک نهضت جدیدی در آبادانی کشور است.

با نگاهی به شرایط موجود و دقت در سخنان مشایی می‌توان گفت که این نوع اظهارنظر نیازی به شرح ندارد.


آمریکا آماده گفت‌و‌گوی دوجانبه در حالی که ایران و گروه ۱+۵ خود را برای ادامه مذاکرات هسته‌ای آماده می‌کردند، سنای آمریکا دولت این کشور را موظف به افزایش تحریم‌ها علیه ایران کرد تا مشخص شود که دشمنی ایالات متحده با جمهوری اسلامی همچنان پابرجاست.

 با وجود این تصمیم سنای آمریکا، البته وزیر امور خارجه آمریکا تمایل واشنگتن برای گفت‌وگوی دو جانبه با ایران را مطرح کرد که نشان از نوعی عوام فریبی رفتاری در عرصه بین‌المللی و جلب افکار عمومی است. آمریکا در سال‌های اخیر با اقدامات یکجانبه و افزایش تحریم‌ها تلاش کرده است که با اجماع بین المللی مانع ادامه فعالیت‌های هسته‌ای ایران شود.تحصن انصار حزب‌الله و سینماگران در مقابل وزارت ارشاد «من مادر هستم» فریدون جیرانی دوباره معترضان همیشگی سینمای ایران را به خیابان‌ها کشاند.

همزمان با تجمع اعضای انصار حزب‌الله در اعتراض به اکران برخی فیلم‌ها در مقابل وزارت ارشاد، جمعی از سینماگران نیز در دفاع از این وزارتخانه در محل تجمع انصار حزب الله حاضر شدند و دو طرف شعارهایی را در مقابل هم سر دادند. سرانجام سینماگران حاضر هم با انتشار بیانیه‌ای تجمع را ترک کردند و یک ساعت بعد‌ هم انصار حزب‌الله متفرق شدند.

سخنگوی معترضین در ابتدای این تحصن که از ساعت ۱۱ آغاز شد، با تاکید بر اینکه تا زمان ابطال پروانه نمایش‌های فیلم‌های مروج خیانت این تحصن ادامه دارد‌، بیانیه‌ای را قرائت کرد که بخش‌هایی از آن بدین شرح است: «در ماه متبرک محرم با هدف مقابله با روند افسار گسیخته اشاعه منکرات از سوی سازمان سینمایی تحصن خود را آغاز و بنا بر بند میم وصیت‌نامه حضرت امام (ره) این عمل را مصداق نهی از منکر می‌دانیم. مسئولانی که مقامشان بر خون شهدا بنا گشته اما اکنون امکانات نظام اسلامی را در جهت ترویج منکرات به کار گرفته‌اند بدیهی است اعتراض مسلمانان متعهد تا توقیف و ابطال همه مجوزهای فیلم‌های مروج خیانت ادامه خواهد داشت.»

آن‌ها در ادامه شعارهایی را در جهت مقابله با سینمای ضد اسلامی سردادند، «این سینما مروج فساد است»، ‌ «تعطیل آن برای ما صواب است»، ‌ «کو عفت‌، کو غیرت مسئولین فرهنگی، ‌ خجالت»، «این سینمای فاسد تعطیل باید گردد»، «آن مسئول بی‌غیرت تعویض باید گردد» تعدادی از شعارهای انصار حزب‌الله بود. و از سوی مقابل سینماگران هم با شعار «سینما سینما حمایتت می‌کنیم» و همچنین شعار «وزیر باغیرت حمایت حمایت»، شعارهایی را سر دادند، شعارهای مقابله‌ای معترضان و همچنین سینماگران به حدی رسید که‌گاه با یکدیگر درگیری لفظی پیدا کردند، ضمنا انصار حزب الله تاکید داشتند که تا لغو مجوز و پایان اکران فیلم‌ها تحصن خود را ادامه می‌دهند.

همچنین چندین بار تعدادی از معترضان با تعدادی از سینماگران شروع به گفت‌و‌گو کردند که اغلب این گفت‌و‌گو‌ها به درگیری لفظی انجامید و به سرعت پایان یافت به عنوان مثال حسین فرحبخش با یکی از معترضان شروع به گفت‌و‌گو کرد اما صحبت‌های هر دو به حاشیه کشیده شد.

ساعاتی پس از آغاز تجمع و با اقامه نماز جماعت ظهر که هر دو گروه در دو صف جداگانه آن را اقامه کردند، سینماگران حاضر در تحصن مقابل وزارت ارشاد با انتشار بیانیه‌ای، تجمع را ترک کردند.

 آتش در مدرسهمدرسه دیگری آتش گرفت و بچه‌های دیگری در آتش سوختند و بی‌توجهی دیگری از مسؤل دیگری سر باز زد تا به این نتیجه برسیم که انگار نه انگار جان بچه‌های مردم اهمیتی دارد.

آتش سوزی در مدرسه‌ای در شین آباد در آذربایجان غربی در شرایطی منجر به مرگ یک دانش آموز و سوختگی شدید چند تن دیگر شد که با انجام اقداماتی می شد از بروز چنین حوادثی پیشگیری کرد.

با این حال آن روز‌ها رییس دادگستری آذربایجان غربی تاکید کرد که با کارشناسی‌های انجام شده در حادثهٔ آتش سوزی در مدرسه «شین‌آباد»، تاکنون هیچ شخص یا نهادی به عنوان مقصر شناخته و معرفی نشده است.

توکل حیدری ادامه داد: در جریان این حادثه بیان شده است که اگر مستخدم مدرسه به جای این‌که بخاری را بیرون انداخت، دانش آموزان را به بیرون هدایت می‌کرد شاهد تلفات کمتری بودیم. یا اینکه اگر در مدرسه کپسول آتش نشانی وجود داشت با استفاده از آن می‌شد جلوی این حادثه را گرفت. چنین تقصیراتی مطرح است که البته این گونه تقصیرات، تقصیرات قضایی محسوب نمی‌شود.

حیدری خاطرنشان کرد: در خصوص این‌که سازمان هلال احمر یا معلم مدرسه مقصر باشند نیز هیچ شکایت و گزارشی دریافت نکرده‌ایم. البته معلم یا مدیر مدرسه نیز خدایی نکرده به عمد دراین حادثه سهل انگاری نکرده‌اند. در خصوص اینکه آیا بخاری مدرسه نیز از رده خارج یا فرسوده بوده است نیز کار‌شناسان اظهارنظری نداشته‌اند.

فقط می‌توان تاسف خورد!نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 11 فروردین 1392
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : حامد عرب
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
کلیه حقوق این وبلاگ برای *نو خبر* محفوظ است