تبلیغات
*نو خبر* - کسانی که فکر می کنند آمریکا «کشور رفاه» است این مطلب را بخوانند!
*نو خبر*
به سایت ما خوش آمدید

اوباما چگونه می‌خواهد با فقر در آمریکا بجنگد؟ +تصاویر

اوباما در تبلیغات انتخاباتی سال 2008 خود گفته بود گرسنگی کودکان را تا سال 2015 پایان خواهد داد اما هم‌اکنون برنامه‌هایی خلاف آن دنبال می‌شود. یکی از مشاورین اوباما، بِرگ دو پیشنهاد به اوباما ارائه داده بود، اول تولید «مشاغل مرتبط به غذا» مانند کار و کسب تولید و فرآوری غذا و دوم گسترش فعالیت آژانس‌هایی که در خدمت زنان، کودکان، سالمندان و کهنه‌سربازها قرار دارند، برنامه‌هایی مانند SNAP و WIC که هم‌اکنون کاهش بودجه‌ی آنان را به چشم می‌بینیم.

سرویس بین الملل«فردا»:هفته نامه نیشن تخصص خوبی در بر آب دادن پته آمریکا دارد. این نشریه در مطلبی مستدل و تحقیقی به مسئله فقر درآمریکا پرداخته است. توصیه می شود کسانی که فکر می کنند آمریکا «کشور رفاه» است این مطلب را بخوانند!

*************************************

 رئیس‌ جمهور امریکا باراک اوباما در سخنرانی سالانه‌ی خود در حضور نمایندگان مردم، اشاره به پیشنهادهایی داشت که طرفداران مبارزه با فقر مدت‌ها منتظر شنیدن آن‌ها باقی مانده بودند: افزایش حداقل حقوق، افزایش کیفیت تحصیلات ابتدایی و اینکه در بیست جامعه‌ی حقیقتاً فقیر جامعه، «نردبان‌های ترقی» با شانس‌های فعالیت و کار بیشتر، خلق بشود.

تمامی این برنامه‌ها می‌توانند موثر واقع بشوند در مبارزه با فقری که هم‌اکنون گریبان بیش از 50 میلیون شهروند امریکا را گرفته است و این رقم شامل بر یک کودک از هر پنج کودک امریکایی می‌شود. امریکا از سال 1999 تاکنون شاهد افزایش 37 درصدی گرسنگی در کودکان خود بوده است. با این وجود پیشنهادهای رئیس جمهور هنوز هم کافی نیستند، مخصوصاً که جامعه در مسیر اشتباه مبارزه با گرسنگی تاکنون پیش رفته است.

در کاهش‌های بودجه‌ای اخیر دولت، 600 هزار زن حامله با درآمد پایین و همچنین کودک زیر پنج سال از برنامه‌ی حمایت از زنان، کودکان نوپا و کودکان (WIC) حذف می‌شوند، برنامه‌ای که پیش از این هر ماه حجم قابل توجه‌ای غذا در اختیار این بخش از جامعه قرار می‌داد. حتی بودجه‌ی کوپن‌های غذا (SNAP) نیز کاهش یافته است و از امسال باید آن‌ها خریده بشوند! برنامه‌ای که باعث شده بود سطح کیفیت غذا در مدارس عمومی مناطق فقیر، افزایش قابل توجه‌ای پیدا کند.

اوباما در تبلیغات انتخاباتی سال 2008 خود گفته بود گرسنگی کودکان را تا سال 2015 پایان خواهد داد اما هم‌اکنون برنامه‌هایی خلاف آن دنبال می‌شود. یکی از مشاورین اوباما، بِرگ دو پیشنهاد به اوباما ارائه داده بود، اول تولید «مشاغل مرتبط به غذا» مانند کار و کسب تولید و فرآوری غذا و دوم گسترش فعالیت آژانس‌هایی که در خدمت زنان، کودکان، سالمندان و کهنه‌سربازها قرار دارند، برنامه‌هایی مانند SNAP و WIC که هم‌اکنون کاهش بودجه‌ی آنان را به چشم می‌بینیم.

یکی از ناامید‌های مبارزهای فقر و گرسنگی در کشور این بود که اوباما در چهار سال نخست دولت خود برخلاف قول خود، هیچ برنامه‌ای برای کاهش و حذف گرسنگی کودکان را شروع نکرد. هرچند هنوز هم خیلی دیر نشده است. هرچند هنوز معلوم نیست کنگره به پیشنهادهای رئیس جمهور چه نظری نشان بدهد. نکته‌ی مهم الان این است که به مردم امریکا نشان بدهیم حتی در این نقطه هم می‌توان کارهایی را انجام داد. بِرگ در گزارش خود به اوباما می‌گوید حتی می‌توان برنامه‌هایی را مستقیماً برابر اختیارهای رئیس جمهور بدون همراهی کنگره به سرانجام رساند.

ماریا گومز در سال 1988 مرگز ماری را واشنگتن دی سی بنیاد نهاد، یک کلینیک که به زنان نژاد لاتین ساکن در همان محله کمک می‌کند. حالا این مرکز هفت بنای مختلف دارد و به 24 هزار نفر کمک‌رسانی می‌کند. این کمک‌ها از دندان‌پزشکی تا کمک‌های روان‌درمانی را شامل می‌شوند و دامنه‌ی گسترده‌ای دارند. این یک مثال از کارهایی است که مردم خود برای کمک به خویشتن انجام می‌دهند، فارغ از کمک‌های دولتی.

 تنها 22 درصد خانواده‌ای با درآمد پایین به کمک‌های بزرگ کردن کودکانِ فدرال دست‌رسی دارند. هم‌اکنون پیشنهادهای مختلفی وجود دارد تا این فاصله‌ی گسترده را بتوان پر کرد. اول، دولت فدرال باید بتواند برای هر کودک فقیر سالیانه 10 هزار دلار اختصاص بدهد. با چنین رقمی می‌توان رشد کودک را از فقر خانوادگی او جدا نگه داشت. دولت باید امکاناتی فراهم کند تا کودکان فقیر بتوانند از امکانات دولتی بیشتر از قبل استفاده کنند.

آمارهای حقیقی:

فقیرهای امریکایی (درآمد سالیانه‌ی کمتر از 17 هزار و 916 دلار برای خانواده‌ی سه نفره): 46 میلیون و 200 هزار نفر یا برابر 15.1 درصد کل جمعیت کشور.

کودکان درگیر فقر: 16.1 میلیون نفر، 22 درصد کل کودکان، شامل بر 39 درصد نژاد آفریقایی‌آمریکایی و 34 درصد نژاد لاتین. این دو نژاد فقیرترین کودکان کل کشور را درون خود دارند.

فقر مطلق (درآمد سالیانه‌ی کمتر از 11 هزار و 510 دلار برای خانواده‌ای 4 نفره): 20 میلیون و 400 هزار نفر، یعنی یک نفر از هر پانزده امریکایی، شامل بر 15 میلیون زن و کودک.

مردمی که اگر کمک‌های بهزیستی نباشد به فقر سقوط می‌کنند، آمار سال 2011: 67 میلیون و 600 هزار نفر (برنامه‌های دولتی 21 میلیون و 400 هزار نفر را از فقر دور نگه داشته است.)

فاصله‌ی جنسیتی، آمار 2011: 34 درصد احتمال بیشتری برای زنان وجود دارد که در ورطه‌ی فقر فرو بروند. این آمار در سال 2010، 29 درصد بود.

فاصله‌ی اندک با خط فقر (درآمد سالیانه‌ی کمتر از 46 میلیون و 42 دلار برای خانواده‌ای 4 نفره): 106 میلیون نفر، یعنی یک نفر از هر سه امریکایی

خانه‌های شهرهای بزرگ که کودکان در آن احتمال گرسنگی را پیشِ رو دارند: 25 درصد خانه‌های هر شهر

امریکایی که در 65 سالگی فقیر خواهند بود: 50 درصد شهروندان

شغل‌هایی که در امریکا هر سال کمتر از 34 هزار دلار پرداخت دارند: 50 درصد مشاغل

مشاغلی که پایین‌تر از خط فقر برای خانواده‌ی 4 نفره، درآمد سالیانه‌ی 23 هزار دلاری پرداخت می‌کنند: 25 درصد مشاغل

کارگران نزدیک به خط فقر، آمار 2011: 28 درصد

خانواده‌های با درآمد پایین ولی دارای کار: بیش از 70 درصد این بخش از جامعه

خانواده‌هایی که کمک نقد مالی دریافت کرده‌اند، آمار 1996: 68 خانواده از هر 100 خانواده‌ی درگیر فقیر، این آمار در سال 2010: 27 خانواده از هر 100 خانواده

کوپن غذا برای بی‌کارها: 6.5 میلیون نفر مرتب دریافت می‌کنند

مردمی که یک شبه حکم بی‌خانمانی خود را دریافت کرده‌اند: 643 هزار و 67 نفر

بچه‌های خیابانی: 1 میلیون و 600 هزار نفر، 42 درصد آن‌ها زیر 6 سال دارند

هزینه‌ی سالیانه‌ی حفظ کل کودکان کشور از فقر: 550 میلیارد دلار امریکا

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 11 فروردین 1392
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : حامد عرب
مطالب اخیر
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
کلیه حقوق این وبلاگ برای *نو خبر* محفوظ است